CMF5522K600BERE
Mfr.Part #
CMF5522K600BERE
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
22.6kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Lead Free
Length :
7.0612mm
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF5522K600BERE
Vishay / Dale CMF5522K600BERE
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,