CMF5522K600BEEB70
Mfr.Part #
CMF5522K600BEEB70
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
22.6kOhms
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Length :
7.0612mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522K600BEEB70
Vishay / Dale CMF5522K600BEEB70
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,