CMF5522K600BEEB
Mfr.Part #
CMF5522K600BEEB
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22.6kOhms
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Published :
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF5522K600BEEB
Vishay / Dale CMF5522K600BEEB
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,