CMF5522K600BEEA70
Mfr.Part #
CMF5522K600BEEA70
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Lead Diameter :
0.64 mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Tubular
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Composition :
Metal Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
No
Resistance :
22.6kOhm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
CMF5522K600BEEA70
Vishay / Dale CMF5522K600BEEA70
FIXED RESISTOR, 22.6kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,