CMF5522K500BER6
Mfr.Part #
CMF5522K500BER6
Description
RES 22.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22.5kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF5522K500BER6
Vishay / Dale CMF5522K500BER6
22.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,