CMF5522K500BEEB
Mfr.Part #
CMF5522K500BEEB
Description
RES 22.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Axial
Diameter :
2.29mm
CMF
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.0612mm
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22.5kOhms
Datasheets
CMF5522K500BEEB
Vishay / Dale CMF5522K500BEEB
Through Hole 22.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,