CMF5522K500BEEA
Mfr.Part #
CMF5522K500BEEA
Description
RES 22.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22.5kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522K500BEEA
Vishay / Dale CMF5522K500BEEA
Through Hole 22.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,