CMF5522K300BERE70
Mfr.Part #
CMF5522K300BERE70
Description
RES 22.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
22.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
Tubular
Lead Diameter :
0.64 mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Factory Lead Time :
34 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Surface Mount :
No
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Composition :
Metal Film
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Terminal Shape :
Wire
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
not_compliant
Datasheets
CMF5522K300BERE70
Vishay / Dale CMF5522K300BERE70
FIXED RESISTOR, 22.3kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,