CMF5522K300BEEB70
Mfr.Part #
CMF5522K300BEEB70
Description
RES 22.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
yes
Construction :
Tubular
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Shape :
Wire
Lead Free :
Lead Free
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Series :
CMF
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Axial
Published :
Lead Diameter :
0.64 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
22.3kOhm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF5522K300BEEB70
Vishay / Dale CMF5522K300BEEB70
FIXED RESISTOR, 22.3kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,