CMF5522K100FKRE70
Mfr.Part #
CMF5522K100FKRE70
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.64 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Construction :
Tubular
Tolerance :
±1%
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22.1kOhm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Datasheets
CMF5522K100FKRE70
Vishay / Dale CMF5522K100FKRE70
FIXED RESISTOR, 22.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,