CMF5522K100FKRE
Mfr.Part #
CMF5522K100FKRE
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
22.1kOhms
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Published :
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF5522K100FKRE
Vishay / Dale CMF5522K100FKRE
22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,