CMF5522K100FKR6
Mfr.Part #
CMF5522K100FKR6
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
22.1kOhms
Termination :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
2
Length :
6.1mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Weight :
200.005886mg
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF5522K100FKR6
Vishay / Dale CMF5522K100FKR6
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,