CMF5522K100FKEK
Mfr.Part #
CMF5522K100FKEK
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Tin
Resistance :
22.1kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power Rating :
500mW
Lead Free
Length :
6.1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
200.005886mg
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Voltage - Rated :
250V
Lead Diameter :
640 μm
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Mount :
Through Hole
Published :
Package / Case :
Width :
2.29mm
Termination :
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5522K100FKEK
Vishay / Dale CMF5522K100FKEK
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,