CMF5522K100FKEB70
Mfr.Part #
CMF5522K100FKEB70
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Shape :
Wire
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Packing Method :
TR
Package / Case :
Axial
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
22.1kOhm
Lead Diameter :
0.64 mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
500mW
Published :
Series :
CMF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
No
Datasheets
CMF5522K100FKEB70
Vishay / Dale CMF5522K100FKEB70
FIXED RESISTOR, 22.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,