CMF5522K100FKEB
Mfr.Part #
CMF5522K100FKEB
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Supplier Device Package :
Axial
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
22.1kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Radiation Hardening :
Datasheets
CMF5522K100FKEB
Vishay / Dale CMF5522K100FKEB
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,