CMF5522K100FKEA70
Mfr.Part #
CMF5522K100FKEA70
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
22.1kOhm
Terminal Shape :
Wire
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Tubular
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.64 mm
Published :
Datasheets
CMF5522K100FKEA70
Vishay / Dale CMF5522K100FKEA70
FIXED RESISTOR, 22.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,