CMF5522K100FKEA
Mfr.Part #
CMF5522K100FKEA
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance :
22.1kOhms
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
29 Weeks
Supplier Device Package :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Termination :
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Military Standard :
Not
Length :
6.1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF5522K100FKEA
Vishay / Dale CMF5522K100FKEA
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,