CMF5522K100FHEA
Mfr.Part #
CMF5522K100FHEA
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Length :
6.096mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22.1kOhms
Datasheets
CMF5522K100FHEA
Vishay / Dale CMF5522K100FHEA
22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,