CMF5522K100DHRE
Mfr.Part #
CMF5522K100DHRE
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Width :
2.29mm
Resistance :
22.1kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
CMF5522K100DHRE
Vishay / Dale CMF5522K100DHRE
22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,