CMF5522K100DHR6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K100DHR6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Voltage - Rated :
250V
Weight :
200.005886mg
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Series :
CMF
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Diameter :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Length :
6.1mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
22.1kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Published :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF5522K100DHR6
Vishay / Dale CMF5522K100DHR6
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,