CMF5522K100BHEB
Mfr.Part #
CMF5522K100BHEB
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Diameter :
2.29mm
Resistance :
22.1kOhms
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Contact Plating :
Tin
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF5522K100BHEB
Vishay / Dale CMF5522K100BHEB
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,