CMF5522K100BHEA
Mfr.Part #
CMF5522K100BHEA
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22.1kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.1%
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Contact Plating :
Tin
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CMF
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF5522K100BHEA
Vishay / Dale CMF5522K100BHEA
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,