CMF5522K100BERE
Mfr.Part #
CMF5522K100BERE
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22.1kOhms
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF5522K100BERE
Vishay / Dale CMF5522K100BERE
22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,