CMF5522K100BEEA
Mfr.Part #
CMF5522K100BEEA
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Packing Method :
TR, 11.5 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Diameter :
2.29mm
2
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
22.1kOhm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.1%
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
CMF
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CMF5522K100BEEA
Vishay / Dale CMF5522K100BEEA
Through Hole FIXED RESISTOR, 22.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,