CMF5522K000JNRE
Mfr.Part #
CMF5522K000JNRE
Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Width :
2.29mm
Resistance :
22kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
29 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
6.096mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Datasheets
CMF5522K000JNRE
Vishay / Dale CMF5522K000JNRE
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,