CMF5522K000JNEB
Mfr.Part #
CMF5522K000JNEB
Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CMF5522K000JNEB
Vishay / Dale CMF5522K000JNEB
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,