CMF5522K000JNEA
Mfr.Part #
CMF5522K000JNEA
Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
6.096mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Military Standard :
Not
Tolerance :
±5%
Resistance :
22kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Termination :
Package / Case :
Datasheets
CMF5522K000JNEA
Vishay / Dale CMF5522K000JNEA
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,