CMF5522K000JKR6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K000JKR6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
22kOhm
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.64 mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 8 INCH
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
29 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Series :
CMF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Construction :
Tubular
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C