CMF5522K000JKEB
Mfr.Part #
CMF5522K000JKEB
Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.64 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Series :
CMF
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 8 INCH
Resistance :
22kOhm
Factory Lead Time :
29 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522K000JKEB
Vishay / Dale CMF5522K000JKEB
FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,