CMF5522K000JKEA
Mfr.Part #
CMF5522K000JKEA
Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
22kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
6.096mm
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522K000JKEA
Vishay / Dale CMF5522K000JKEA
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,