CMF5522K000GKEA
Mfr.Part #
CMF5522K000GKEA
Description
RES 22K OHM 1/2W 2% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22kOhms
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522K000GKEA
Vishay / Dale CMF5522K000GKEA
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,