CMF5522K000FKRE
Mfr.Part #
CMF5522K000FKRE
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Reach Compliance Code :
not_compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
22kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522K000FKRE
Vishay / Dale CMF5522K000FKRE
FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,