CMF5522K000FKR670
Mfr.Part #
CMF5522K000FKR670
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
22kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF5522K000FKR670
Vishay / Dale CMF5522K000FKR670
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,