CMF5522K000FKEK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K000FKEK
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
CMF
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
22kOhms
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
CMF5522K000FKEK
Vishay / Dale CMF5522K000FKEK
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,