CMF5522K000FKEB70
Mfr.Part #
CMF5522K000FKEB70
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
6.096mm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Metal Film
Published :
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Resistance :
22kOhms
Datasheets
CMF5522K000FKEB70
Vishay / Dale CMF5522K000FKEB70
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,