CMF5522K000FKEB
Mfr.Part #
CMF5522K000FKEB
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Length :
6.096mm
Datasheets
CMF5522K000FKEB
Vishay / Dale CMF5522K000FKEB
Through Hole 22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,