CMF5522K000FKEA
Mfr.Part #
CMF5522K000FKEA
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Published :
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
29 Weeks
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Composition :
Metal Film
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
22kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packing Method :
TR
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Contact Plating :
Tin
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF5522K000FKEA
Vishay / Dale CMF5522K000FKEA
Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,