CMF5522K000FHR6
Mfr.Part #
CMF5522K000FHR6
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance :
22kOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Film
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
CMF5522K000FHR6
Vishay / Dale CMF5522K000FHR6
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,