CMF5522K000FHEK
Mfr.Part #
CMF5522K000FHEK
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Length :
6.096mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
CMF5522K000FHEK
Vishay / Dale CMF5522K000FHEK
Through Hole 22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,