CMF5522K000FHEB
Mfr.Part #
CMF5522K000FHEB
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22kOhms
Length :
7.0612mm
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5522K000FHEB
Vishay / Dale CMF5522K000FHEB
Through Hole 22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,