CMF5522K000FERE
Mfr.Part #
CMF5522K000FERE
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tape and Reel (TR)
Published :
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF5522K000FERE
Vishay / Dale CMF5522K000FERE
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,