CMF5522K000FEEK
Mfr.Part #
CMF5522K000FEEK
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Bulk
Published :
Width :
2.29mm
Resistance :
22kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF5522K000FEEK
Vishay / Dale CMF5522K000FEEK
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,