CMF5522K000BHEK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K000BHEK
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.29mm
Series :
CMF
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
175°C
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
7.0612mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
22kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Datasheets
CMF5522K000BHEK
Vishay / Dale CMF5522K000BHEK
Through Hole 22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,