CMF5522K000BHBF
Mfr.Part #
CMF5522K000BHBF
Description
RES 22K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
22kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.1%
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF5522K000BHBF
Vishay / Dale CMF5522K000BHBF
22kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,