CMF55229R00BEEA
Mfr.Part #
CMF55229R00BEEA
Description
RES 229 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Resistance :
229Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
CMF55229R00BEEA
Vishay / Dale CMF55229R00BEEA
229Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,