CMF55229K00BHRE
Mfr.Part #
CMF55229K00BHRE
Description
RES 229K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
229kOhms
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
CMF55229K00BHRE
Vishay / Dale CMF55229K00BHRE
229kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,