CMF55229K00BHR6
Mfr.Part #
CMF55229K00BHR6
Description
RES 229K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
229kOhms
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
2
Published :
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF55229K00BHR6
Vishay / Dale CMF55229K00BHR6
229kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,