CMF55229K00BHEB
Mfr.Part #
CMF55229K00BHEB
Description
RES 229K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
229kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mount :
Through Hole
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CMF55229K00BHEB
Vishay / Dale CMF55229K00BHEB
Through Hole 229kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,