CMF55229K00BERE
Mfr.Part #
CMF55229K00BERE
Description
RES 229K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
229kOhms
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Lead Free
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF55229K00BERE
Vishay / Dale CMF55229K00BERE
229kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,