CMF55229K00BER6
Mfr.Part #
CMF55229K00BER6
Description
RES 229K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Resistance :
229kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF55229K00BER6
Vishay / Dale CMF55229K00BER6
229kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,